Něco z historie puzzle:

 

První skládačku puzzle vyrobil londýnský rytec a kreslíř map John Spilsbury v roce 1760. Spilsbury nalepil jednu ze svých map na tvrdé dřevo a truhlářskou pilkou vyřezal jednotlivé země. Vyrobil tak vzdělávací hru, která sloužila jako učební pomůcka zeměpisu pro anglické děti. Nápad však nebyl po dlouhou dobu dále rozvíjen, a tak zůstaly puzzle pouze vzdělávací
pomůckou.

 

Proč stavět puzzle?

 

Stavění puzzle je zábavnou hrou pro děti i dospělé. Stačí si vybrat druh a náročnost. Menším dětem se bude líbit puzzle s motivem pohádkových postav s menším počtem větších dílků, zatímco starší si už troufnou na puzzle se složitějším motivem jako je třeba mapa světa, kde je mnoho dílků a  jsou o dost menší.  Výběr je opravdu veliký a každý si najde to své.

 

Stavění puzzlí rozvíjí logické myšlení, prostorovou orientaci, koncentraci, trpělivost a jemnou motoriku zvlášť u dětí. Jde o hru, na které se může podílet celá Vaše rodina a přátelé, tudíž se mezi členy při skládání rozvíjí i vzájemná komunikace. Jedná se svým způsobem i o tvůrčí činnost, což může oslovit řadu jedinců, kteří směřují k uměleckým aktivitám. Výsledně složený obraz z puzzlí můžete pověsit na zeď do Vašeho interiéru nebo jinak využít při zkrášlení Vašeho bytu či domu.

 

Puzzle disponují vysokou kvalitou, neboť častá manipulace s jednotlivými dílky si vyžaduje nadstandardní odolnost puzzlí vůči poškození.